Powiększenie

źródło: BIBLIOTEKA KONGRESU

Niespokojny duch Ameryki

Kazimierz Jasiński

Howard Hughes był uosobieniem amerykańskiego snu o bogactwie – ekstrawaganckim, wybuchowym, ale i czarującym miliarderem, w którego głowie nieustannie rodziły się nowe idee, pomysły i wynalazki

W młodości był wysokim, przystojnym mężczyzną o nieco chłopięcym wyrazie twarzy. Później jego twarz nabrała ostrzejszych rysów, co podkreślał zapuszczony wąsik à la Clark Gable. Na stare lata jego ciało było naznaczone licznymi bruzdami po ranach odniesionych w kilku katastrofach lotniczych, z których jakimś cudem udało mu się ujść z życiem. Ucierpiała także głowa miliardera, ale czy miało to wpływ na jego późniejsze aberracje psychiczne, pozostaje w sferze domysłów.

Urodzony 24 września 1905 r. w Humble w stanie Teksas (a nie – jak podają niektóre źródła – 24 grudnia tegoż roku w Houston) Howard Robard Hughes Junior, zwany Sonnym, stał się jedną z najsłynniejszych postaci w historii USA. Jego ojcem był przedsiębiorca Howard Robard Hughes (nazywany Bo), a matką histerycznie przewrażliwiona na punkcie syna Allene Gano.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Paweł Łepkowski

Pakt z diabłem

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Tym żył świat