Patronaty

Finał XI konkursu historycznego z cyklu „Historia i Życie”

EDYCJA XI – 2015/2016 PASJA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W HISTORII RODZINNEJ, LOKALNEJ, REGIONALNEJ

Prace indywidualne


nagroda I ex aequo:

Jakub Grześkowiak, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Rodu Leszczyńskich w Lesznie, za pracę „Zapomniany warsztat kuśniersko-garbarski w Śmiglu”

Tamara Mądzielewska, uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Jagiellończyka w Łasinie, za pracę „Historia Apteki Pod Orłem w Łasinie”

***

nagrodaa II:

Maria Czernik, uczennica Liceum Ogólnokształcącego nr III im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu, za pracę „Pamięć o ludziach z pasją, czyli co by było, gdyby teatr marzył?”

***

nagroda III:

Żaneta Olejniczak, uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Zgierzu, za pracę „Jak Feniks z popiołów… Historia zgierskiej »Boruty« i jej cichych bohaterów”


wyróżnienia równorzędne:

Wojciech Grechuta, uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie, za pracę „Na początku była Ruda”

Jakub Miszkiewicz, uczeń Liceum Ogólnokształcącego nr III im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu, za pracę „Historia firmy pośrednictwa w handlu nieruchomościami”

Juliusz Wasilewski, uczeń VII Liceum Ogólnokształcącego im J. Kusocińskiego w Bydgoszczy, za pracę „Przedsiębiorczość jako sposób na życie w historii mojej rodziny”


Prace zbiorowe


nagroda I:

Gabriela Gembala, Klaudia Guzy, Karolina Nowak, Paulina Saduś, uczennice Powiatowego Zespołu nr 1 Szkół Ogólnokształcących im. ks. St. Konarskiego w Oświęcimiu, za pracę „Historia lokalnego przedsiębiorstwa. Piekarnia Piskorek”


***

nagroda II:

Katarzyna Laszczowska, Patrycja Wałecka, uczennice Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych im. Stanisława i Władysława Grabskich w Kole, za pracę „Ludzie z pasją – przedsiębiorcy z Koła”

 

***

nagroda III:

Oliwia Kończak, Klaudia Orzechowska, Olgierd Krzyżaniak, Jan Chraplak, uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. św. Barbary w Chodzieży, za pracę „Białe złoto Chodzieży, czyli historia chodzieskiej fabryki porcelany”

Maria Lik, Karolina Śniatkowska, uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie, za pracę „Pasja wypiekania od pokoleń”


wyróżnieni NAUCZYCIELE

nagroda specjalna:

Maciej Skoczylas, nauczyciel Liceum Ogólnokształcącego nr III im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu

 

Ewa Grodecka, nauczycielka Gimnazjum nr 19 im. Józefa Czechowicza w Lublinie

Jacek Malicki, nauczyciel  Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego nr 2 w Pionkach

Anna Popielewicz, nauczycielka I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie

Izabela Rybarczyk, nauczycielka Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie

Stanisław Stefański, nauczyciel II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Słupsku

 

Wstępniak

Paweł Łepkowski

Dwa oblicza marszałka

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Tym żył świat

Felietony

BOGUSŁAW CHRABOTA

Meandry rewolucji

Jakie będą następne formy rewolucji? Czy wkurzony tłum wznieci bunt wokół Facebooka? Albo odwrotnie – wściekły na portale społecznościowe zacznie niszczyć serwery?